O nás

Kdo jsme?

 

Jsem čerstvou maminkou krásné holčičky narozené na Velký pátek a můj zážitek z porodnice mě přiměl zamyslet se nad tím, jak tento stresující okamžik proměnit v to, čím má být – v okamžik radosti, kdy vítáme na světě nový život, naše krásné miminko. 

I přes původní idealistické představy jsem nakonec rodila v klasickém zařízení, které plně dostálo všem špatným referencím, jež o nich kolují. Nedůstojnost podmínek, vše jako u běžícího pásu, stres, neosobní přístup. Okamžitě jsem začala přemýšlet, jak tuto situaci změnit. 

Změňme malý detail a změníme vše

Bohužel, i v 21. století lze porod v nemocnici stále ve většině případů přirovnat spíše ke znásilnění než k přirozenému, krásnému a radostnému okamžiku. Vše je přehnaně medikováno a upraveno dle potřeb lékaře, nikoliv nastávající maminky. Co nejrychleji poroďte a běžte domů, další prosím! Proč má žena rodit nový život ve stejném oblečení, ve kterém mohou těžce nemocní umírat? “Šaty dělaj člověka”, a proto jsem se rozhodla přinést na náš trh porodní oblečení.

Těžko se pustím do reformy porodnictví, ale mohu alespoň dát ženám důstojnější oděv, který bude s jednou z nejradostnějších událostí v našem životě korespondovat víc než nefunkční a nehezký nemocniční mundúr, který je ještě potřeba vyhrnovat až ke krku.

Jsem totiž přesvědčená, že i porod v nemocnici může být nádherný a porodní oblečení je pro mě způsob, jak podtrhnout ženskou energii. Každý kousek je ručně šitý originál.

Rodím nový život – rodím důstojně

Porodní oblečení je pochopitelně uzpůsobeno přímo na okamžik porodu. Na břiše i prsou je buď vázání či křížení pro snadné připojení monitoru, kojení a také bonding s miminkem. Na zádech je buď vázání, či možnost přidat knoflíky, pro snadnou aplikaci epidurální anestezie. 

Toto oblečení také lze využít v době těhotenství, či jako noční košile na kojení. Květované vzory a volánky jsou naprosto příhodné, protože co jste v tu chvíli jiného, než rozkvétající květina!

Myslíme na vše, a s radostí

Tímto projektem bych chtěla dát ženám možnost, aby se i během těch nejtěžších chvil, jakými porod bezpochyby je, cítily krásně a silně. V zahraničí je porodní oblečení již poměrně běžným standardem, ale když jsem se jej snažila sehnat u nás, pohořela jsem. Proto jsem založila projekt Deliciis (latinsky hýčkat se) a chci pomoci nastávajícím maminkám, aby na porod nemusely vzpomínat se studem, ale s radostí.

Buďte silná, buďte žena!

Deliciis nemyslí jen na porod. V těchto dnech připravujeme také mobilní závěsy pro miminka inspirované výukovou metodou Marie Montessori. Ta stojí na myšlence, že děti jsou schopny vlastního rozvoje již od narození, což se mi nyní v praxi potvrzuje. V záplavě nových hraček je krásné vidět, jakou radost udělají naprosto jednoduché předměty odpovídající stupni rozvoje miminka.                                                                                                                           

Postupně přidáváme i další produkty, jako např. ručně vyráběné tělové peelingy z přírodních surovin a také ručně malované plátěné tašky.

Žijeme v krásném 21. století a zasloužíme si vítat nový život tak, abychom na okamžik zrození vzpomínaly s láskou. Deliciis vám v tom pomůže.

Být maminkou je ten největší dar, jaký mi kdy byl dán. Moje maličká je mou největší inspirací a jenom díky ní mohl tento jedinečný projekt vzniknout.

www.deliciis.cz